Szkolenie “Biblioteka Nauki – podsumowanie projektu Platforma Polskich Publikacji Naukowych” – Warszawa, 12.10.2021 r.

Data/Czas
Date(s) - 12/10/2021

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

Kategorie

Zbliżamy się do końca realizacji projektu Platforma Polskich Publikacji Naukowych. Z tej okazji serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego podsumowania projektu oraz na ostatnie projektowe szkolenie dla redakcji i wydawców czasopism naukowych.
Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, 12 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.
W trakcie trzech lat realizacji projektu PPPN przygotowaliśmy nową wersję platformy Biblioteki Nauki (https://bibliotekanauki.pl/), dzięki czemu publikacje są jeszcze lepiej widoczne w Internecie. Ponadto usprawniliśmy mechanizm importów, nawiązaliśmy współpracę z kolejnymi wydawcami czasopism i książek, pomagaliśmy wdrażać otwarte licencje, przygotowaliśmy materiały edukacyjne oraz przeprowadziliśmy serię szkoleń. Dane udostępniamy przez otwarte API pozwalające na integrację z innymi systemami oraz raportowanie (np. do PBN). Wszystkim współpracującym z nami wydawcom i redakcjom czasopism tworzymy konta na nowej platformie pozwalające na bezpośrednią weryfikację importowanych danych, wzbogacanie ich o dodatkowe informacje oraz zapewnienie ich aktualności.
12 października opowiemy Państwu o szczegółach zmian i korzyści wynikających z wynikających z wdrożenia nowej wersji naszej platformy. Będziecie też Państwo mogli spotkać się z nami bezpośrednio, podzielić się swoimi doświadczeniami z korzystania z nowej platformy. Chętnie wyjaśnimy wszelkie niewyjaśnione jeszcze dotąd wątpliwości, czy to w odniesieniu do prawnych aspektów wdrażania otwartych licencji, czy też w kontekście technicznych wyzwań związanych z wprowadzaniem danych. Jesteśmy ponadto zainteresowani Państwa propozycjami dalszych usprawnień platformy oraz pożądanymi kierunkami jej dalszego rozwoju.

Program wydarzenia:
9:00-9:30
rejestracja uczestników
9:30-9:50 uroczyste otwarcie – dr Marek Michalewicz, Dyrektor ICM UW
9:50-10:30
bibliotekanauki.pl – prezentacja podsumowująca projekt PPPN
10:30-10:45
przerwa
10:45-12:00
szkolenie z obsługi aplikacji do zarządzania zasobami bibliotekanauki.pl (część I)
12:00-12:45
posiłek
12:45-14:15
szkolenie z obsługi aplikacji do zarządzania zasobami bibliotekanauki.pl (część II)
14:15-14:30
przerwa
14:30-16:00
praktyczne aspekty prawne wydawania czasopisma na otwartych licencjach – warsztat
Zapraszamy nie tylko współpracujących z nami wydawców i redakcje. Program wydarzenia przygotowaliśmy też z myślą o osobach zainteresowanych nawiązaniem współpracy.