Webinarium 17.11.2020 r. – podsumowanie

17 listopada 2020 r. Uniwersytet Warszawski – Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego przeprowadziło webinarium pn. “Szkolenie – Platforma Polskich Publikacji Naukowych, Prawo autorskie i licencje Creative Commons”. W wydarzeniu udział wzięło 49 uczestników.

Podczas spotkania poruszone zostały kwestie związane z otwartym dostępem, jego rodzajami, korzyściami i zagrożeniami oraz umocowaniami prawnymi, zaprezentowana została Platforma Polskich Publikacji Naukowych – serwis współfinansowany ze środków POPC, nad którym trwają prace w ICM. Przedstawiciele ICM poruszyli również m.in. zagadnienia dotyczące wydawania czasopism na licencjach Creative Commons oraz – w ich kontekście – prawa autorskiego, funkcjonalności przyszłej platformy i zasad współpracy z obecnie działającą Biblioteką Nauki.

Pytania uczestników dotyczyły głównie współpracy z platformą, udostępniania treści, importu i eksportu danych z/do innych platform oraz praktycznych kwestii związanych z licencjami Creative Commons i prawem autorskim.

Informacje o kolejnych edycjach szkolenia i jego formie (webinarium i szkolenie stacjonarne) będą zamieszczane na stronie internetowej.
Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele zespołu projektowego ICM: Krzysztof Siewicz i Adam Wiciński.