Skuteczna pomoc w podnoszeniu widoczności czasopism w sieci – Platforma Polskich Publikacji Naukowych będzie na konferencji w Kaliszu

Zespół Platformy Polskich Publikacji Naukowych zaprezentuje projekt podczas 27. Konferencji Redaktorów Czasopism Akademickich, która odbędzie się 4 września 2019 r. w Kaliszu.

Wystąpienie Agnieszki Tomasik i Adama Wicińskiego pt. Projekt Platforma Polskich Publikacji Naukowych – skuteczna pomoc w podnoszeniu widoczności czasopism w sieci zostało zaplanowane na godz. 12.30. 

Powiemy w jaki sposób bezpłatny serwis ICM UW może przyczynić się do podniesienia widoczności czasopism naukowych i akademickich w Internecie i jak może to wpłynąć na ich obecność w bazach bibliograficznych i ocenę MNiSW.

Przedstawimy obecnie funkcjonującą Bibliotekę Nauki ICM UW oraz projekt całkowitej jej modernizacji, w wyniku której wprowadzone zostaną funkcje ułatwiające zarządzanie zasobami czasopism oraz raportowanie, m.in. przez częściową automatyzację wprowadzania metadanych i możliwość ich eksportu do popularnych formatów i platform (np. POL-index, PubMED, OJS).